Időpont: 2023. május 12. (péntek) 20:30 óra

Helyszín: Debrecen, G4 Sportcsarnok

Játékvezetők és MKOSZ ellenőr: Kisházi Béla Kálmán, Bács Csaba

Békéscsabai KK: Balog (25/9), Milosevic (17/0), Kovács (7/3), Gura (7/3), Solevic (7/3), Szarvas (5/3), Csák (4/0), Zsiros (3/3), Oláh (2/0), Scherber (2/0).

A mérkőzés esélyesének a csabaiak számítottak, a tabellán 8. helyen álló hazaiak ennek ellenére tartották a lépést az első negyedben (24-26). A második tíz percben már Kovács Józsefék uralták a játékot és a félidőben tíz ponttal vezettek (41-51).

A Békéscsaba a nagyszünetet követően végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát és megduplázta a különbséget (49-70). A hajrában már nem forgott veszélyben a vendégek sikere, a 25 pontot szerző Balog Gábor vezetésével 79-53-ra diadalmaskodtak.

A százszázalékos mérleggel álló Békéscsaba az utolsó előtti mérkőzését is megnyerte a Keleti csoport alapszakaszában, amelyet május 20-án 19:45 órától a DEAC II. ellen zár hazai pályán.

A keresztjátékban a Közép A vagy B csoportból érkezhet ellenfél, még egyik oldalon sem dőlt el a második hely sorsa, így a Százhalombattai KSE, az ELTE Fortis, a TFSE, a KKS vagy a Budafok U23-as csapata lehet majd a rivális.