Férfi NB I. B. Zöld 2023/2024. Rájátszás a 9-14. helyért 2. forduló 2. mérkőzés

70-48

(19-10,6-17,19-14,26-7)

Időpont: 2024. április 27. (szombat) 19:00 óra

Helyszín: Budapest, Camugo Sportlab

Játékvezetők és MKOSZ ellenőr: Nepp László Oszkár, Esztergályos Róbert, Kéri István (Józsa András Junior)

A Békéscsabai KK 70-48-as vereséget szenvedett a Pénzügyőr otthonában a férfi kosárlabda NBI B Zöld csoportjában maradásért rendezett párharc második mérkőzésén.

A párharc első mérkőzését szerdán a csabaiak nyerték, ezzel előnybe kerültek a két győzelemig tartó csatában. A második mérkőzést a hazai pályán játszó fővárosiak kezdték jobban. Az első negyed végén 19-10-re vezettek. A második 10 perc a vendégeknek sikerült jobban, fordítottak, így a félidőben 27-25 volt az állás. A harmadik etapban ismét a Pénzügyőr volt a pontosabb, és jobb helyzetből várhatta a mérkőzés hajráját. Az eredmény ekkor 44-41 volt. Az utolsó negyedben szétesett a csabaiak játéka, mindössze 7 pontot szereztek, a fővárosi csapat pedig fölényes győzelmet aratott. A Pénzügyőr 70-48-ra nyert és egyenlített a párharcban. Vuk Pavlovic együttese 28 három pontos kísérletből mindössze kétszer talált a gyűrűbe, így pedig nem lehetett esélye a győzelemre.

A két csapat május elsején, Békéscsabán újra találkozik egymással, a győztes bent marad és a 13. helyet szerzi meg, a vesztes pedig kiesik az NBII-be.